Cognex TestRun Fonksiyonu

Cognex TestRun Fonksiyonu
Sepete Ekle

Cognex TestRun Fonksiyonu

Cognex TestRun Fonksiyonu
x
  • MARKALAR
    • Cognex

Cognex TestRun ile sistem kurulumu, ön izlemesi ve toleransların kararlaştırılıp sorunsuz bir şekilde uygulanması artık çok daha kolay. In-Sight Explorer'da TestRun özelliği kullanıcıların yaptıkları çalışmaların denetimlerini yapmalarını sağlar. Kurulumda yapılandırmayı basitleştirir ve Spreadsheet'de programlamaya gerek kalmaz.

TestRun' ın Faydaları

  • Operatör kolaylıkla sistemin çalıştığından emin olabilir.
  • Uygulamayı tasarlayan kişiye tasarımda yardımcı olur.
  • Kalite yönetiminde Hatalı/Doğru olarak belirlemede yardımcı olur.

TestRun sadece In-Sight serisi ile kullanılabilir. Yaptığı denetim sonucu kullanıcılarda da güveni artırır. Artık kullanıcılar hızlıca program değiştirirken temel parametrelerde bozulma olmadan değiştiğini kontrol ederek emin olabilecekler.

Ayrıca TestRun sayesinde sistem entegratörleri ve OEM'ler müşterilerine kurulum yaparken kriterlere uygun olduğunu gösterebilir. Aynı zamanda donanınım düzgün performansla çalıştığını kontrol ederek hataları en aza indirger. Operatör arayüzünü kullanarak TestRun çalıştırabilir, çalışmayı engelleyen bir durum varsa hangi operatör kullanıyorsa ona uyarı verir.

TestRun Nasıl Çalışır?

  1. Limit Testi Vision programları bir çok kurulum parametresini içerir. TestRun bu parametrelere Hatalı/Doğru sınırlarını atar ve operatör beklenen sınırlar için olup olmadığını onaylar.
  2. Hata Testi: Kütüphanedeki resim örneklerini Doğru/Hatalı olarak karşılaştırır. Hatalı parçanın belirli kusuraları referans resme göre derecelendirebilir. TestRun çalıştırıldığında her görüntü geçerli program tarafından değerlendirilip beklenen sonuç ile eşleştirilir.
  3. Donanım Testi: Vision sistem performansına bağlı olarak görüntü kalitesinde istikrar sağlanır. Donanım testleri sistemin parlaklık, konum, keskinlik sensörleri ile elde edilen görüntünün bütününde ölçüm yaparak kontrol edilir.

BU KATAGORiYE AiT DiĞER ÜRÜNLER

Yeni VisionView 900 serisi operatör paneli, bilgisayar ihtiyacını ortadan kaldıran 9-inch ekranlı, yüksek hızlı...
x
In-Sight Explorer'da TestRun özelliği kullanıcıların yaptıkları çalışmaların denetimlerini yapmalarını sağlar...
x
Cognex VC5 Vision Kontrolör, Cognex endüstriyel GigE kameralar ve DS1000 serisi 3D lazer deplasman...
x