Plastik Poşet Üretiminde Statik Elektriklenme

Plastik Poşet Üretimi
  • Ürün Kataloğu: indir

Torba, poşet gibi maddelerin üretimi sırasında statik elektriklenme nedeniyle üretimi etkileyen sorunlar meydana gelmektedir. SIMTekno, Türkiye'de çözüm ortaklığını ve distribütörlüğünü yaptığı İngiliz menşeili Fraser firması ile bu konuda çözümler oluşturmaktadır. Torba üretimindeki tipik 2 uygulamada yapılması gerekenler aşağıda gösterilmiştir.

1-) Düz Torba-Poşet Üretimi

İyi bir statik eliminasyon işlemi, çoğu torba üreticilerinde büyük önem taşımaktadır. Buradaki temel sorun, makinenin çıkışına giden maddelerin kötü istiflenmesinden kaynaklanmaktadır. Çünkü çıkıştaki alan çok kısıtlı olduğundan, statik eliminatör için daha fazla alan gereklidir. Antistatik barları resimdeki gibi montajları yapılarak, malzeme yüzeyindeki statik elektrik nötralize edilir. Eğer makinenin montaj imkanları farklı ve daha kısıtlı ise, lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı ürünler ile çözüm üretmek mümkündür.

2-)Wicket Torba-Poşet Üretimi

Uzun mesafede ve yoğun statik elektriklenme olan ortamlarda yüksek performansla çalışan Ionstrom 3850 serisi antistatik barlar, wicket poşetleme için idealdir. 2 veya 3 Ionstrom PulseDC antistatik barların aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi montajı yapılırsa, statik elektriği sıfıra kadar indirebilir.